Jdi na obsah Jdi na menu

Straka věří. No a co?

9. 2. 2012

Novinářům chybí fantazie. Občas si o někom zašuškají, že "je pobožnej" - a když dojde na interview, napadne je jediná otázka: "Jste věřící?"

Tak se například nedávno v magazínu Xman.cz se zeptali Sparťana, trénujícího Slavii Františka Straky (viz zde):

Jste věřící?
Ano. Věřím v Boha, ale v jiném smyslu též sám sobě a své rodině. Ta pro mě znamená absolutně všechno.

Bylo by možné otázku změnit, bylo by možné otázku konkretizovat, bylo by možné jít do různých stran. Ale místo toho - co jsme se od Straky dozvěděli? Zajisté uznáte, že jedno velké, opravdu velmi velké nic.

jih

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zdeněk Jiřetínský - Ještě jednou díky!

28. 3. 2012 11:45

Ještě jednou díky za to "jedno vleké, opravdu velmi velké nic".

Ondra G. - Něco, nebo nic?

21. 2. 2012 0:34

Nevím, co konkrétnějšího by si přáli číst čtenáři magazínu Xman... Ale Strakovo vyznání se mi líbí. Způsob, jak víru vyznat, je vždycky diskutabilní. Tady oceňuju jasnost a jednoznačnost odpovědi a zároveň i usouvztažnění - víra je důvěrou, víra v Boha a v lidi je něco jiného, ale zároveň podobného. Bůh je náš Otec, proto je návaznost na rodinu na místě.

Omlouvám se, že zase odporuji. Jen že to "no a co" v nadpise mi připadlo, jako že na tom nezáleží. Jenže kdyby nezáleželo na víře v Boha, na čem by pak ještě záleželo?

(Netuším, jestli je ten Straka buddhistou, křesťanem nebo něčím úplně jiným. Přeju mu hodně šťastný život.)

Jiří Hoblík - Re: Něco, nebo nic?

21. 2. 2012 17:57

Strakou samým se moc nezabývám, ale právě těmi novináři, kteří kladou pořád tu jednu otázku, jako by nedokázali spojit kreativitu s citlivostí. To, že Straka odpověděl, jak odpověděl, i když za určité logické nesrovnalosti (kdybychom byli na logiku přísnější), je pak důsledkem novinářského přístupu. U některých lidí hodně záleží, na co se jich zeptáte, u jiných stačí jen naznačit a rozpovídají se, ale zde se jedná o tento případ. Ze své krátké novinářské etapy si tento rozdíl pamatuji velmi živě.