Jdi na obsah Jdi na menu

Chrudimský seniorát

RSS kanály poskytují sbory:

  • Pardubice
  • Česká Třebová
 

Příspěvky

Ohlášky 18. 6. 2017

24. 6. 2017

Čtení: Sbírka: Text: Účast: Písně: Kazatel: Jaroslav Fér Milé sestry a milí bratři, vyslechněte, prosím, sborové ohlášky. Děkujeme bratru faráři Jaroslavu Férovi za jeho službu při dnešních bohoslužbách. Dnešní sbírka Solidarity je celocírkevní. Sbírka je určena na podporu sborů, které mají problémy platit personální fond. Ve středu se konala za účasti seniora schůze staršovstva, projednali jsme následující věci: - Na naše oslovení zatím reagovali čtyři faráři: - službu odmítli faráři Satke, Susa a Erdinger - nabídku přijala a podmínky potvrdila farářka Hana Ducho - Byla přijata Pravidla pro schvalování a účtování účetních dokladů - Byli zvoleni zástupci pro konvent - Vyhodnotila se Noc kostelů a přijala doporučení pro příště Zítra jsme zváni v 17 hodin na přednášku br. faráře Jiřího Doležala „Kristus a politická moc“, která se koná v kostele sv. Jana Křtitele. Plakátek je na nástěnce. Ve čtvrtek v 15.00 budou bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka. Ve čtvrtek 29. června si budeme připomínat 120. výročí slavnostního otevření kostela. V 18 hodin proběhne koncert Hany Medkové a Václava Uhlíře. Mezi jednotlivými skladbami zazní dobové texty z historie sboru. Přijďte, bude to moc pěkné! Plakátky jsou vzadu v kostele, prosíme, vyzvedněte si je a pověste ve vašem domě, pracovišti, … Pastorační pracovnice má dnes dovolenou, je v Lysé nad Labem na rodinném setkání. Periodikum Evangelický týdeník Kostnické jiskry bojuje o přežití. Má málo odběratelů. Vydavatelé napsali o své situaci dopis do sborů. Staršovstvo o této situaci jednalo. Objednali jsme výtisky navíc, které jsou k rozebrání. Přečtěte si je, vyzkoušejte, zda byste neměli chuť toto tradiční periodikum odebírat. V novinách je vložen dopis vydavatele o situaci. Na nástěnce je připraven prázdninový rozpis služeb na služby vaření kávy a čaje po bohoslužbách, přípravu květin a na 1. čtení. Prosíme, pište se, aby vše bylo zajištěno. Děkujeme moc! Vítáme ve shromáždění hosty i domácí. Všichni jsme zváni po bohoslužbách na faru na rozhovor při kávě a čaji.
 
Celý příspěvek

Ohlášky 25. 6. 2017

24. 6. 2017

Čtení: Iz 19, 19-25 Sbírka: Text: Sk 10, 42-48 Účast: Písně: 433-1, 433, 675, 694, 582, 636 Kazatel: Pavel Keřkovský Milé sestry a milí bratři, vyslechněte, prosím, sborové ohlášky. Děkujeme bratru faráři Pavlu Keřkovskému za jeho službu při dnešních bohoslužbách, v 10.40 se konají bohoslužby v kazatelské stanici v Horním Jelení. Dneska probíhá „zmrzlinová“ nedělní škola. Sešli se děti se všemi učiteli NŠ a loučí se před prázdninami. Udílí se ceny za nejpilnější účast dětí v neděli a při přespávání na faře. Děkujeme všem učitelům za jejich službu i čas, který dětem věnují. Sbírka solidarity minulou neděli činila 2010 Kč, dary 1100 Kč, celkem tedy 3110 Kč. Děkujeme. Ve čtvrtek 29. června zahajujeme oslavy otevření a vysvěcení našeho kostela. Stalo se tomu právě před 120 lety roku 1897. V 18 hodin proběhne koncert Hany Medkové a Václava Uhlíře. Mezi jednotlivými skladbami zazní dobové texty z budování kostela a sboru. Přijďte a poděkujme tak za dědictví našich předků. Plakátky jsou vzadu v kostele, prosíme, vyzvedněte si je a pověste ve vašem domě nebo pracovišti. Ve čtvrtek v 15.30 budou také bohoslužby v Domově pro seniory na Dubině. Periodikum Evangelický týdeník Kostnické jiskry bojuje o přežití. Má málo odběratelů. Vydavatelé napsali o své situaci dopis do sborů. Staršovstvo o této situaci jednalo. Objednali jsme výtisky navíc, které jsou k rozebrání. Přečtěte si je, vyzkoušejte, zda byste neměli chuť toto tradiční periodikum odebírat. V novinách je vložen dopis vydavatele o situaci. Na nástěnce je připraven prázdninový rozpis služeb na služby vaření kávy a čaje po bohoslužbách, přípravu květin a na 1. čtení. Prosíme, pište se, aby vše bylo zajištěno. Děkujeme moc! Vítáme ve shromáždění hosty i domácí. Všichni jsme zváni po bohoslužbách na faru na rozhovor při kávě a čaji. Slovo k návštěvě indických studentů na dnešních bohoslužbách. O. Srb?
 
Celý příspěvek

120 let evangelického kostela

24. 6. 2017

 
Celý příspěvek

pozvání Orlová

16. 6. 2017

Milí bratři a sestry, dovolujeme si Vás pozvat na již tradiční gospelový workshop, který se koná v Orlové 13.-15.10. i na následné koncerty 16. a 17.10. Podrobnosti najdete na stránkách sboru Keep Smiling Gospel Orlová: http://keep-smiling.cz/2014/info-pro-ucastniky/ Prosíme o zveřejnění pozvání ve Vašich sborech nebo jeho přeposlání případným dalším zájemcům a zpěvákům. Děkuji -- Štěpán Janča Keep Smiling Gospel Orlová Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Orlové
 
Celý příspěvek

Ohlášky 11. 6. 2017

11. 6. 2017

Čtení: Gen 6,1-8 Sbírka: Text: 1 P Účast: Písně: 98,1; 98; 25; 649; 422; 489 Kazatel: Pavel Jun Milé sestry a milí bratři, vyslechněte, prosím, sborové ohlášky. Děkujeme bratru Pavlu Junovi za službu při dnešních bohoslužbách. V 10.45 začínají bohoslužby v kazatelské stanici v Horním Jelení. Celocírkevní sbírka na podporu práce Diakonie naší církve vynesla v našem sboru celkem 2.950,-Kč. Sbírka 2.450,-Kč, + dar 500,-Kč. Všem dárcům děkujeme. Dnes se v Čáslavi koná seniorátní setkání generací a pěveckých sborů. Z našeho sboru se jej účastní skupina včetně našeho Příležitostného pěveckého sboru a Pastorační pracovnice se podílí na programu. - Ve čtvrtek se konalo tradiční setkání k ukončení pravidelné sborové práce na farské zahradě. K odpoledním, večerním či biblickým hodinám pro děti a dalším setkáním, kromě bohoslužeb v neděli a v domovech pro seniory, se sejdeme opět až v září. - V pátek 9. 6. se konala Noc kostelů. Děkujeme Haně Benešové, která připravila program s názvem „Hrajeme a zpíváme s dětmi“. Děkujeme i vám všem, kteří jste se jej účastnili. - Ve středu v 18 hodin se koná schůze staršovstva v Horním Jelení. - Ve čtvrtek v 15.30 budou bohoslužby v Domově pro seniory na Dubině. - V neděli 18. června vykonáme sbírku Solidarity – na podporu sborů, které mají problémy platit personální fond. - V pondělí 19. června v 17 hodin jsme zváni na přednášku br. faráře Jiřího Doležala „ Kristus a politická moc “, která se bude konat v kostele sv. Jan Křtitele. Plakátek je na nástěnce. - Ve čtvrtek 29. června si budeme připomínat 120. výročí slavnostního otevření kostela. V 18 hodin proběhne koncert, který pro nás pořádá Hana Medková a Václav Uhlíř. Periodikum Evangelický týdeník Kostnické jiskry bojuje o přežití. Má málo odběratelů. Vydavatelé napsali o své situaci dopis do sborů. Staršovstvo o této situaci jednalo. Objednali jsme výtisky navíc, které jsou k rozebrání. Přečtěte si je, vyzkoušejte, zda byste neměli chuť toto tradiční periodikum odebírat. V novinách je vložen dopis vydavatele o situaci. Prosíme, pište se na služby vaření kávy a čaje po bohoslužbách, přípravu květin a na 1. čtení. Na nástěnce je připraven rozpis služeb na prázdniny. Na dnešní neděli není nikdo napsán na vaření kávy, kávu si na faře uvaří tedy každý sám a umyje si hrníček. Nebo pokud je někdo ochoten kávu takto narychlo uvařit, nechť si vyzvedne klíč u mne, Evy Markové. Děkujeme moc! Vítáme ve shromáždění hosty i domácí. Všichni jsme zváni po bohoslužbách na faru na rozhovor při kávě a čaji.
 
Celý příspěvek

Noc kostelů 9. 6. 2017

6. 6. 2017

 
Celý příspěvek

Ohlášky 4. 6. 2017

5. 6. 2017

Čtení: J 14, 23-27 Sbírka: 2450Kč Text: Sk 2,1-13 Účast: 54/8 Písně: 117; 68 1-3, 13; 675; 153; VP 370; 371; 177, 1 a 3; 378 VP 54/8 Kazatel: Ladislav Beneš Milé sestry a milí bratři, vyslechněte, prosím, sborové ohlášky. Děkujeme bratru Ladislavu Benešovi za službu při dnešních bohoslužbách. Sbírka z dnešní neděle je celocírkevní a je určena na podporu práce Diakonie naší církve. V týdnu se budou konat obvyklá shromáždění, kromě nich připomínáme: -          ve středu v 9,30 setkání maminek s dětmi na faře, -          ve čtvrtek v 15,00 bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka. -          Ve čtvrtek 8. 6. v 18 hodin se koná tradiční setkání k ukončení pravidelné sborové práce na farské zahradě. Jako vždy bude na začátku krátká pobožnost, rekapitulace uplynulého roku a výhled na prázdniny. Bude připraven i zábavný program – tentokrát kvíz k 120 výročí postavení našeho kostela, které si letos připomínáme. Kdo chce být připraven, může si pročíst almanach, který jste na jaře dostali spolu se sborovým dopisem. Bude připraveno tradičně i pohoštění – opékání, grilování, pití. Můžete sami také něco dobrého přinést. Budeme rádi i za pomoc v průběhu a na závěr setkání. -          V pátek 9. 6. se koná Noc kostelů. V našem kostele je program od 18 do 20 hodin s názvem „Hrajeme a zpíváme s dětmi“, který připravuje Hana Benešová. -          Příští neděli se koná v Čáslavi seniorátní setkání generací a pěveckých sborů. Program je vyvěšen na nástěnce. Dnes naposledy je možnost se přihlásit u Michala Brandy. 29. června si připomínáme 120. výročí slavnostního otevření kostela – v 18 hodin proběhne koncert, který pro nás pořádá Hana Medková a Václav Uhlíř. Periodikum Evangelický týdeník Kostnické jiskry bojuje o přežití. Má málo odběratelů. Vydavatelé napsali o své situaci dopis do sborů. Staršovstvo o této situaci jednalo. Objednali jsme výtisky navíc, které jsou k rozebrání. Přečtěte si je, vyzkoušejte, zda byste neměli chuť toto tradiční periodikum odebírat. V novinách je vložen dopis vydavatele o situaci. Prosíme, pište se na služby vaření kávy a čaje po bohoslužbách, přípravu květin a na 1. čtení. Na vaření kávy příští neděli není nikdo zapsán. Vítáme ve shromáždění hosty i domácí. Všichni jsme zváni po bohoslužbách na faru na rozhovor při kávě a čaji. Děkujeme.
 
Celý příspěvek

Kázání 4. 6. 2017

5. 6. 2017

Bohoslužby, Pardubice       4. 6. 2017       Sk 2,1-13 Neděle: Svatodušní Text: Sk 2,1-13: Když nastal den letnic, byli všichni shromážděni na jednom místě.  2 Náhle se strhl hukot z nebe, jako když se žene prudký vichr, a naplnil celý dům, kde byli.  3 A ukázaly se jim jakoby ohnivé jazyky, rozdělily se a na každém z nich spočinul jeden;  4 všichni byli naplněni Duchem svatým a začali ve vytržení mluvit jinými jazyky, jak jim Duch dával promlouvat.  5 V Jeruzalémě byli zbožní židé ze všech národů na světě,  6 a když se ozval ten zvuk, sešlo se jich mnoho a užasli, protože každý z nich je slyšel mluvit svou vlastní řečí.  7 Byli ohromeni a divili se: „Což nejsou všichni, kteří tu mluví, z Galileje?  8 Jak to, že je slyšíme každý ve své rodné řeči:  9 Parthové, Médové a Elamité, obyvatelé Mezopotámie, Judeje a Kappadokie, Pontu a Asie,  10 Frygie a Pamfylie, Egypta a krajů Libye u Kyrény a přistěhovalí Římané,  11 židé i obrácení pohané, Kréťané i Arabové; všichni je slyšíme mluvit v našich jazycích o velikých skutcích Božích!“  12 Žasli a v rozpacích říkali jeden druhému: „Co to má znamenat?“  13 Ale jiní říkali s posměškem: „Jsou opilí!“ Milí bratří, milé sestry, kdybychom mezi sebou měli hovořit o tom, co jsou pro nás Svatodušní svátky, jak je vnímáme, tak bychom možná nebyli daleko od těch, kteří se těch prvních Svatodušních svátků, zvaných letnice, účastnili. Jedni žasli a měli velké rozpaky a ptali se: „Co to má znamenat“? Jiní se posmívali: „Jsou opilí“. Jakoby tam nikdo nebyl, kdo by řekl: Jéé, to jsme čekali, to je prima, přesně tohle to chtělo. Ne, oni žasli a divili se, jiní se posmívali. Včera jsem se na shromáždění kurátorů našeho seniorátu zeptal, kolik z 24 sborů slaví nejen Svatodušní neděli, ale i pondělí: jeden. A možná žasneme a divíme se, co to tam slaví. A přitom jsou země, kde je Svatodušní pondělí stejný svátek, jako velikonoční pondělí. Ale dobrá, ani tehdy v Jeruzalémě nebylo nikoho, kdy by toto čekával, připravoval se, vyhlížel, plánoval, naorganizoval. Pravda, ona tam tak jako tak panuje sváteční atmosféra. Židé slaví jeden z největších a nejbujnějších svátků – zakončení žně a díkčinění za úrodu a obnovu smlouvy. A přece se stane to, co nikdo nečekal, nevědí si s tím rady, dokonce mají dojem: toto do naší sváteční atmosféry nepatří: Co to má znamenat? Nejsou opilí? Jak víme, apoštol Petr vznese neotřesitelný argument, který vejde do dějin: „Nemohou být opilí, vždyť je teprve devět hodin ráno!“ My jsme ten svatodušní oddíl už dál nečetli. To je chyba, protože tam se pak apoštol Petr pokouší vysvětlit, co se to tedy vlastně stalo a co to má znamenat. Kázání, ve kterém Petr připomíná Boží jednání ve prospěch svého lidu. Boží lásku, která se nedala zastavit lidskou zlobou, nepřátelstvím ani hříchem. Líčí Boží lásku, která odpouští nevěru, netrvá na svých právech, ale z lásky k člověku slouží ke smíření a záchraně, a to tak, že dá i svého Syna. Lidé s Bohem nepočítali, a on přesto je neopouští, ale projevuje věrnost. Bůh stále znovu milosrdný, Bůh stále sestupující. A pak je tam opět reakce posluchačů, která už je docela jiná: „Když to slyšeli“ (zřejmě všichni ti zprvu zmatení a vtipálci a všichni ti domácí i příchozí cizinci), „byli zasaženi v srdci a řekli Petrovi i ostatním apoštolům: Co máme dělat, bratří?“ I to je velmi populární otázka: „Co máme dělat, muži bratří?“ A kupodivu není odpovědí: dělejte to nebo ono, udělejte nějakou akci, ale – : „Přijměte křest na odpuštění hříchů.“ Odpovědí na Dar Ducha a kázání evangelia je – křest. Ono ujištění, že celý příběh spásy, jak jej vypravuje Petr, jak nám vypravuje Starý i Nový zákon, platí i pro nás. Křtem jsme napojeni do onoho příběhu Božího jednání ve prospěch člověka a světa. Tak tedy: na počátku apoštolové shromáždění v domě, pak hukot z nebe, všichni obdrží Ducha a kážou evangelium a slovo Boží tak, že tomu i cizinci rozumí a ptají se, co je třeba udělat, a jsou odkázáni ke křtu. Odpovědí na dar Ducha je křest. A později uvidíme, že se budou společně modlit, poslouchat kázání a slavit večeři Páně (Sk 2,42), sloužit jeden druhému a nakonec se dočteme, že svůj majetek dávali ve prospěch potřebných, chudých a nemocných, a všem těmto sloužili. Jako i my část svého majetku dáváme ve prospěch potřebných, dnes je to ve prospěch Diakonie ČCE. Svatodušní svátky ony první svědky tedy přivedou k diakonii. Někdy se mluví o tom, že Svatodušní svátky jsou svátkem (narození) církve. S tím opatrně, ale není to zcela špatně: Učedníci se po Ježíšovu ukřižování rozutekli, měli strach. Ale tento hukot a vichr z nebe je vymete zpoza zavřených dveří ven mezi lidi a oni mluví tak, že i cizinci rozumí. Evangelium se rozšíří, vznikají sbory a církve, až se evangelium po dalších staletích dostane ve slovanské řeči i k nám do Čech. A proč vlastně ten údiv tehdy v Jeruzalémě? No ano, hukot z nebe, ohnivé jazyky, na každého dopadl jeden, to je opravdu hrůzná podívaná, jak z konce světa. Co má znamenat? – Jenomže to ty kolemstojící kupodivu nefascinuje. „Užasli, protože každý z nich je slyšel mluvit svou vlastní řečí.“ (2,6) Tak tedy- to je naprosto fascinující: Bůh sám se stará, aby každý – domácí i cizinec, zdaleka i zdáli slyšel evangelium a mohl mu porozumět. Mnoho úsilí se tomu věnuje, aby každý mohl slyšet a rozumět – kázání, biblické hodiny, výuka náboženství, studium teologie. To vše je důsledek svatodušní události – úsilí, aby mnozí mohli porozumět a nebyli už cizinci, odloučení od toho, co Bůh i pro ně udělal v Ježíši, od lásky a smíření v Kristu. Tady jakoby v obrazech, které ukazují snad konec světa, se líčí, co je Božím záměrem pro tento svět: ne zkáza, ne rozdělení na domácí a cizince, dobré a nedobré, ne oddělení jedněch od druhých – ale aby všichni mohli spolu hovořit, rozumět a přijmout, že jsou Bohem milované stvoření, jedni i druzí, a že jejich naděje je v Kristu. To vskutku může budit údiv, dnes to také ve světě budí velké pohoršení, ale ovšem i posměch. I velcí mužové tohoto světa se takovým řečem za potlesku voličů vysmívají, když slyší, že lépe je druhým sloužit a usilovat o porozumění, než ukazovat silná ramena, že lépe je nabídnout ruku k pomoci, než urážet a stavět ploty a hecovat silnými řečmi. Posláním a úkolem církve po letnicích je právě toto zvěstovat a takto působit, aby mnozí mohli nakonec chválit Boha za jeho veliké skutky. Církev k tomu dostala potřebné vybavení, nemusí se cítit neobdarovaná, ale je obdarovaná. To je poslání církve, tato „diakonie smíření“ (2Kor 5,18), tuto diakonii za církev nikdo nevykoná. A Lukáš to vypravuje tak, že je zřejmé: všechen ten sváteční a slavnostní provoz, který byl ve městě, možná nějaká lidová veselice, hudba a hry, městské slavnosti a taneční rej, to s učedníky nehnulo. Oni jsou „shromážděni na jednom místě“, „v domě“ (2,1n). I když u Lukáše (autora i Skutků) čteme, že se už učedníci setkali se vzkříšeným Ježíšem, pojedli s ním u stolu, byli svědky jeho nanebevstoupení – tak jsou stále v domě. Znamená to, že znovu a znovu upadají do obav, nejistoty, uzavírají se před okolním světem a ruchem? Že sami nevědí co si o tom myslet? Nebo je jim tak dobře – za zavřenými dveřmi a okny? Nepřišel tedy Kristus nadarmo? Nezůstane jeho dílo lásky a smíření, jeho služba omezená jen na těch pár „jeho“? Na ty „naše“? A tu tedy Bůh znovu z
 
Celý příspěvek

Kalendář 06 / 2017

4. 6. 2017

Datum Den Co Kde Čas 01.06.2017 ČT Bohoslužby v Domově pro seniory Dubina DD Dubina 15:30 Biblická hodina fara 18:00 04.06.2017 NE Neděle Svatodušní, bohoslužby s vysluhování večeře Páně – František Plecháček kostel 09:00 Páně – Ladislav Beneš 07.06.2017 ST Setkání maminek s dětmi fara 09:30 Angličtina fara 14:00 Biblická pro děti fara 15:15 08.06.2017 ČT Bohoslužby v Sanatoriu TOPAS Holice 14:00 Bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka U Kostelíčka 15:00 Setkání k zakončení pravidelné práce ve sboru fara zahrada 18:00 11.06.2017 NE Bohoslužby – Pavel Jun kostel 09:00 Bohoslužby Horní Jelení – Pavel Jun modlitebna 10:45 14.06.2017 ST Angličtina fara 14:00 Schůze staršovstva Horní Jelení 18:00 15.06.2017 ČT Bohoslužby v Domově pro seniory Dubina DD Dubina 15:30 18.06.2017 NE Bohoslužby – Jaroslav Fér kostel 09:00 21.06.2017 ST Angličtina fara 14:00 22.06.2017 ČT Bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka U Kostelíčka 15:00 25.06.2017 NE Bohoslužby – Pavel Keřkovský kostel 09:00 Bohoslužby – Pavel Keřkovský Horní Jelení 10:45 28.06.2017 ST Angličtina fara 14:00 29.06.2017 ČT Bohoslužby v Domově pro seniory Dubina DD Dubina 15:30 120 let evangelického kostela kostel 18:00
 
Celý příspěvek

Ohlášky 28. 5. 2017

28. 5. 2017

Čtení: L 12, 13-21 Sbírka: Text: Mt 19, 16-22 Účast: Písně: 118, 118,2-8, 367, 638, 694, 636 Kazatel: Pavel Keřkovský Milé sestry a milí bratři, vyslechněte, prosím, sborové ohlášky. Děkujeme bratru Pavlu Keřkovskému za službu při dnešních bohoslužbách. Bratr farář je odborný asistent na Evangelické teologické fakultě v Praze. V kazatelské stanici Horní Jelení bude mít ve 14 hodin přednášku na téma „Českobratrské navazování na luterskou reformaci“. Přednáška bude spojená také s výstavou knih o Martinu Lutherovi. Bude se promítat video z návštěvy kamionu k 500. výročí reformace v Praze a v dalších 19-ti zemích Evropy. Všichni jsme na tuto přednášku zváni. Kdo chcete jet, nemáte dopravu nebo naopak budete mít volné místo v autě, hlaste se u Pavla Rosy nebo se pište vzadu na nástěnku. Děkujeme. Ve středu 24. 5. proběhla mimořádná schůze staršovstva. Této schůzi předcházelo osobní setkání členů staršovstva s farářkou Hanou Ducho, která sdělila své pochybnosti o tom, zda přijmout nabídku stát se farářkou v našem sboru. Důležité v konečném rozhodnutí pro ni bude i jak se náš sbor postaví k otázce hledání druhého faráře. Vzhledem k této situaci se staršovstvo rozhodlo vedle Hany Ducho oslovit dalších 8 farářů s nabídkou, zda by měli zájem přijmout službu v pardubickém sboru. Součástí výzvy je i informace, že v našem sboru jsou vytvořena dvě farářská místa. Jména oslovených farářů budou sdělena po jejich odpovědi. Poté přijde také na řadu řešení otázky, jakým způsobem bude pokryto období do nástupu řádného faráře. Jednou z možností je volba faráře na překlenovací období. Objevila se příležitost oslovit na přechodné období faráře Petra Chlápka z Vrchlabí. Tuto variantu muselo staršovstvo nakonec ze zásadních a důvěrných důvodů zamítnout. Jako staršovstvo bereme vážně hledání faráře a snažíme se situaci aktivně řešit. Byla ustavena farářská komise, která se celou věcí zabývá a povede jednání s oslovenými faráři. Prosíme v tomto ohledu o důvěru a podporu ve Vašich modlitbách. V zájmu nás všech je, abychom našli nejlepší řešení celé situace a mohli se v brzké době radovat z nového faráře. Sbírka z minulé neděle na podporu kmotrovství činí 2 873 Kč. Děkujeme V týdnu se budou konat obvyklá shromáždění, kromě nich připomínáme: - ve čtvrtek v 15,30 bohoslužby v Domově pro seniory na Dubině, - v sobotu setkání kurátorů, - v sobotu program pro děti s přespáním. Přihlásit je potřeba děti do středy. - v neděli 4. června Svatodušní neděle – bohoslužby s VP, sbírka je celocírkevní, určená na práci Diakonie. Do konce měsíce května probíhá ve všech sborech naší církve sbírka Jeronýmovy jednoty. Výtěžek této sbírky je určen na stavební práce ve sborech. Sbory je získají buď formou půjčky, nebo daru. Prosím věnujte této sbírce pozornost, aby i v ostatních sborech mohly probíhat nutné rekonstrukce a stavební práce. Vzadu v kostele na zesilovacím zařízení je pokladna, do které můžete dnes naposledy odevzdávat své dary nebo proti podpisu u Pavly Queisnerové. Náš sbor v loňském roce obdržel dar ve výši 100 000 Kč na opravy ve farářském bytě, před tím několikrát půjčku. Poslední splátku půjčky 60 000 Kč splácíme letos. Pro letošní rok máme přidělenu půjčku na stavbu v Hronovické ulici ve výši 1 500 000 Kč. V roce 2016 jsme vybrali přes 20 tisíc, letos zatím 7 tisíc korun. V červnu se chystá několik akcí: Ve čtvrtek 8.6 v 18 hodin tradiční setkání k ukončení pravidelné sborové práce V pátek 9.6. Noc kostelů. V našem kostele je program 18-20 hodin s názvem Hrajeme a zpíváme s dětmi, který připravuje Hana Benešová V neděli 11. června se koná v Čáslavi seniorátní setkání generací a pěveckých sborů. Program je vyvěšen na nástěnce. Je potřeba se hlásit do 4. června u Michala Brandy. Bude vypraven společný autobus. Na místě budou bohoslužby pro děti a dospělé, poslouží sestra farářka Radka Včelná. Ladislav Moravetz popovídá o připravovaném novém zpěvníku, paralelně bude připraven pro děti program. Po obědě bude vystoupení pěveckých sborů. Pro přihlášené je připraven oběd. 29. června si připomínáme 120. výročí slavnostního otevření kostela. Bude pořádán koncert Hany Medkové a Václava Uhlíře. I v letošním roce se od 2. do 9. září bude konat pobyt pro seniory v Evangelickém středisku v Chotěboři. Cena pobytu je 2 600 Kč. Organizátoři připravují zajímavý program. Přihlášky přijímá do 15. července Hana Capoušková. Prosíme, pište se na služby vaření kávy a čaje po bohoslužbách, přípravu květin a na 1. čtení. Děkujeme. Vítáme ve shromáždění hosty i domácí. Všichni jsme zváni po bohoslužbách na faru na rozhovor při kávě a čaji.
 
Celý příspěvek