Jdi na obsah Jdi na menu

Brněnský seniorát

RSS kanály poskytují sbory:

  • Brno - Husovice
  • Brno I
  • Hustopeče u Brna
  • Nosislav
  • Prosetín u Bystřice pod Pernštejnem
  • Silůvky u Brna
  • Svitavy
  • Znojmo
 

Příspěvky

Uvedení knihy Tomáše Kurta Mazáče Hledání českobratrského výtvarnictví

27. 6. 2018

Autor: Štěpán Hájek Foto: Ben Skála Tomáš Kurt Mazáč napsal knihu Hledání českobratrského výtvarnictví aneb Funkce a význam výtvarného umění v bohoslužebných interiérech ČCE od roku 1945. Tato kniha byla uvedena u nás na dvorku v neděli 2018. Promluvili doc. Aleš Filip a Marta Procházková. Písněmi doprovodil Tomáš Vtípil.
 
Celý příspěvek

Květnová Bohoslužba Desert – Jan Lepšík a Tomáš Vtípil

26. 6. 2018

Autor: Štěpán Hájek Foto: Ben Skála V květnu byl na Bohoslužbě Desert hostem herec HaDivadla Jan Lepšík, hrál Tomáš Vtípil.
 
Celý příspěvek

Hostem Daniel Kvasnička

19. 6. 2018

Ve čtvrtek 21. června se koná tradiční "opékání s hostem". Tím bude Daniel Kvasnička , kazatel Církve bratrské v Litomyšli a také ve Svitavách, mj. bloger a iniciátor různých společenských akcí. Pozvání je na 17. hodinu, společný program začne v 17:30.  
 
Celý příspěvek

Ekumenická vycházka k lesní poutní kapli Mariánská studánka

19. 6. 2018

svitavští evangelíci si Vás dovolují pozvat  na ekumenickou vycházku k lesní poutní kapli Mariánská studánka v neděli 1. července číst dál
 
Celý příspěvek

Husovický dvorek: divadlo Paravánek a Petr Lorenz

11. 6. 2018

Autor: Štěpán Hájek Foto: Jitka Hájková Při druhé části letošního ročníku festivalu Husovický dvorek vystoupilo divadlo Paravánek s představením Mína a kouzelná babička, obrazy vystavoval Petr Lorenz.
 
Celý příspěvek

Na Husovickém dvorku Bilbo Compagnie a Alžběta Procházková

11. 6. 2018

Autor: Štěpán Hájek Foto: Ben Skála Devatenáctý ročník festivalu Husovický dvorek pokračoval výstavou obrazů studentky AVU Alžběty Procházkové a divadelním představením Maringotka oblíbených Bilbo Compagnie.
 
Celý příspěvek

Noc kostelů 2018

24. 5. 2018

Evangelický kostel Hustopeče 18.00 Zvoní náš Masarykův zvon 18.00 Koncert ZUŠ 19.00 Afrika: Malawi -  zážitky z misijní cesty číst dál
 
Celý příspěvek

Noc kostelů

22. 5. 2018

Také letos se připojujeme k tradiční Noci kostelů. Tento pátek 25. května od 18 hodin. V našem sborovém domě budou od 20 hodin Rytmické bohoslužby , od 22 hodin zakončení večerní modlitbou Taizé . Jinak příležitost k rozhovoru, dílny pro děti. Mnohé další v kostelech a prostorách jiných církví. Více v přiloženém programu.
 
Celý příspěvek

Devatenáctý ročník Husovického dvorku

21. 5. 2018

Autor: Štěpán Hájek Foto: Ben Skála Devatenáctý ročník festivalu Husovický dvorek zahájila výstava obrazů Marie Čmelíkové a divadelní představení Samson soběslavského divadla Drak n´Roses.
 
Celý příspěvek

Dubnový Desert – Ivan Foletti a Prune

17. 5. 2018

Autor: Štěpán Hájek Foto: Ben Skála V dubnu byl hostem Bohoslužby Desert kunsthistorik Ivan Foletti, hrála písničkářka Prune.
 
Celý příspěvek