Jdi na obsah Jdi na menu

Ateisté si přejí vyobrazení "jakéhokoli stvořitele", aby už konečně mohli věřit

1. 7. 2013

Díky Ch. Darwinovi a evoluční teorii musí dnes mnoho lidí žít bez víry.V USA i v mnoha evropských zemích vyšly desetitisíce ateistů do ulic. Demonstrují za zpodobení „jakéhokoli stvořitele“, jak se oficiálně uvádí.

Patty Griffith z New Yorku říká: „Nevěřím v Boha jednoduše proto, že jsem ho ještě neviděla. Existuje-li jaký stvořitel, nic si nepřeju toužebněji než jeho oficiální obraz.“ Není snadné jako ateista kráčet životem a nemoci z nábožství nic mít.

„Vždyť já bych si tak přál v něco věřit“, říká také James Bell z Philadelphie, „ale k tomu bych potřeboval důkazy. DŮ-KA-ZY!“ Rád bych se nechal přesvědčit o existenci jakéhokoli Boha nebo proroka, ale „mít foto by bylo prima."

Podobně to vidí Helmut Berke z Kolína nad Rýnem. „Žádné náboženství mne nijak zvlášť nepřesvědčilo“, říká důchodce. Proto si o Ježíšovi, Buddhovi, Muhammadovi nebo Ganešovi a „jak se všichni jmenují“ nemyslí mnoho. „Nějakou fotku, cokoli. I kdyby to mělo třeba formu karikatury.“ Ale pokud na to nedojde, bude nadále věřit prostě v Charlese Darwina a v jeho evoluční teorii.

(JME, Eine Zeitung, / foto: swarthmore.edu)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aleš Wrana - Boha nikdy nikdo neviděl

1. 7. 2013 12:57

Po Ježíši podobně chtěli, a byl to projev důvěry vůči němu, že on na to má: "Ukaž nám Otce, a víc nepotřebujeme!“ Ani my ovšem nemůžeme čekat jinou odpověď, než tenkrát dostal Filip (Jan 14,8). Chtělo by se napsat "bohužel" - ale je to jaksi bohudík. V přikázání "nezobrazíš si Boha" je jakási hluboká modrost a dobro pro člověka...

Jakub Dvořák - Re: Boha nikdy nikdo neviděl

1. 7. 2013 18:49

Dobrý, bratře faráři - MODROST! Tohle se povedlo i v ČEPu - veškeré elektronické podoby ČEPu mají v Kaz 9,16 místo moudrosti "modrost". :-)

Aleš Wrana - Re: Re: Boha nikdy nikdo neviděl

2. 7. 2013 9:37

Díky za upozornění, je to mimovolná chyba. V hebrejštině totiž také není "chouchma".

Jakub Dvořák - Re: Re: Re: Boha nikdy nikdo neviděl

2. 7. 2013 10:39

Na tohle mě kdysi přivedl postřeh jednoho ophtalmologa, který tvrdil, že modrou barvu se lidské oko naučilo vnímat poměrně pozdě, staré jazyky pro ni vůbec nemají pojem. Odvolával se i na bibli.
Skutečně, jediné místo, které má něco společného s modrou, je onen verš, kterému od té doby říkám "šmoulův". Zato je v hebrejštině spousta pojmů pro odstíny červených, fialových a růžových barev.

Jakub Dvořák - Re: Re: Re: Re: Boha nikdy nikdo neviděl

5. 7. 2013 12:11

Ostatně i to je problém viditelného důkazu: Bůh nepatří do tohoto světa, v němž jsou naše smysly kompetentní, ale i v tomto světě je toho tolik, co nevnímají, nebo vnímají zkresleně, a přece je to tam!