Jdi na obsah Jdi na menu

Gratulace nakyselo

Vážená akademicky vzdělaná paní poslankyně za ODS, Mgr. Ivano Řápková,

 přijměte prosím můj aplaus k úspěšné druhé obhajobě Vašeho jediného magisterského titulu, o níž média informovala ten samý den, kdy byla v Poslanecké sněmovně schválena předloha Zákona o zabavování dávek na živobytí podle Vašeho návrhu. Užití argumentu, že Vám Váš titul nemůže být odebrán, protože jste během studia nevěděla, že studujete za výhodnějších podmínek než jiní studenti je svou morální hodnotou srovnatelný právě jen s Vaším návrhem Zákona o zabavování dávek na živobytí. Obé pak shodně vypovídá o universalitě Vašeho univerzitního vzdělání i obecného rozhledu a jejich aplikaci v praktickém životě. K této osobnostně - akademické integritě Vám tedy opravdu, ale opravdu srdečně gratuluji a spolu s Vámi se tetelím blahem, jak všem možným pseudohumanistům a humanrightistům sklaplo.

 V návalu nadšení nad těmito dobrými zprávami zatím nejsem s to domyslet obrovské rozšíření míry svobody a možnosti osobního, společenského i politického sebeprosazení, které nám nabízí právo zajišťované a interpretované lidmi Vašeho ražení. Syntéza etického, sociálního a právního prostředí a kultury Dalekého západu doby kolem poloviny století devatenáctého a Slovenského štátu doby 1. poloviny čtyřicátých let století dvacátého mne plní nadějí úspěchu a prosperity. Jen zatím nevím, koho všeho (pochopitelně kromě Vás) se budou týkat. Jisté však je, že díky Vám se naší zemi otevírají možnosti dosud nevídané, nemající (snad kromě II. republiky v některých jejích aspektech) jakoukoliv historickou analogii. O příkladu pro současné a budoucí studenty, naši nastupující inteligenci, nemluvě.
 Zajisté však i na opačné straně společenského spektra můžeme čekat jen přínos a užitek. Od teď se už žádná z osob, které Vy nazýváte „nepřizpůsobivými“ nebude moci vymlouvat,  že neví jak, komu a čím se přizpůsobit, aby se stala „přizpůsobivou“ a v čem podstata pravé přizpůsobivosti tkví.  
 V jednom dnu jste, paní poslankyně stejnou měrou vážená jako vzdělaná, dosáhla dvou velikých úspěchů. Psychologové nám říkají, že v takových situacích by člověk měl být náležitě odměněn. Budete se ovšem muset odměnit sama, neboť nikdo jiný to za Vás neudělá, však to znáte. Zároveň lze předpokládat, že tyto Vaše úspěchy Vám do budoucna přinesou rozšíření oblasti, ve které nám všem s takovým nasazením sloužíte.
 Právě zde by ale bylo možné, jak se říká, „spojit příjemné s užitečným“ a já si dovoluji poradit Vám, jak na to. V malém severočeském městečku jménem Varnsdorf, které jste nedávno navštívila se svými 100% nezištnými radami a další verbální pomocí, žije jeden velmi schopný mladý muž, který svůj život zasvětil službě druhým, nejlépe ve formě osobní asistence či podpory momentálního životního směřování. Jeho jméno mi momentálně vypadlo z hlavy, mám však dojem, že má něco společného s Kurem domácím. Možná o něm a jeho již působení víte, pokud ale ne, budete jistě příjemně překvapena podobností Vašich ideálů.
 Pokud byste jej přijala na místo svého poslaneckého asistenta, byly by jeho schopnosti jistě velkým přínosem a obohacením Vašeho pracovního života. Předpokládám, že byste si skvěle rozuměli v oblasti aplikace práva v rámci mezilidského soužití i každodenní všední politické práce a politikovy sebeprezentace stejně tak, jako byste zajisté nalezli nebývalou shodu v obecnějších rovinách sociologie, kulturní antropologie a obecné etiky. V praxi by byl úlevou ve Vašem pracovním nasazení, zejména co se týče služebních cest na straně jedné a oslovování středních i větších skupin voličů na straně druhé.
 Povšimněte si prosím, že tuto radu Vám dávám zcela zdarma, bez nároku na jakýkoliv honorář.
S přáním pevného zdraví a zejména hodně silného žaludku,

Mgr. Ondřej Wolf

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář