Jdi na obsah Jdi na menu

Filosof Iústinos proroky motivovaný


Zde poskytuji jen odkaz ke své studii "Prorok Iústinos proroky motivovaný", která vyšla v Teologické reflexi č. 1, roč. 20, 2014, str. 53-68 (Hoblik_TREF_0114.pdf) (*.pdf). Bohužel při sazbě zůstaly nepovšimnuty řecké fonty v poznámkách.

A k tomu ještě doplňuji odkaz k překladům Iústinových spisů od Františka Sušila, vydaných roku 1874. Stará čeština si žádá trochu trpělivosti, ale i cvičení v trpělivosti má svou hodnot
u

Jako bonus pro opravdové a přitom rusky čtoucí zájemce sem ještě dododávám odkaz ke svému pojednání o jednom z největších ruských filosofů Semjonu L. Frankovi "Náboženské kořeny pochopení individuality u S. Franka: K rehabilitaci individuality, o níž se hovořilo již hebrejském starověku" (Религиозные корни понятия индивидуальности у C. Франка: К реабилитации индивидуальности, о которой говорилось еще в еврейской древности). Článek vyšel v petrohradském časopise Mysl č. 16 v roce 2014 (str. 85-89).
 

Jiří Hoblík

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aleš Wrana - aha

11. 6. 2015 6:07

Zase jednou se mi potvrzuje známé: "Řekni mi, co čteš, a já ti povím, kdo jsi." Čteš Justina Martyra a já až teď chápu lépe, proč toužíš po mučednické smrti (jak jsi psal v předchozím článku na SPS).

Jiří Hoblík - Re: aha

14. 6. 2015 13:38

:-)