Jdi na obsah Jdi na menu

Podobenství o zaprděnosti

10. 4. 2013

Několik přátel sedělo v uzavřené místnosti. A ti přátelé spolu rozmlouvali, že po takovém obědě, který měli, budou všichni velmi prdět, a domlouvali se, že si to budou navzájem tolerovat. A tak spolu rozprávěli a prděli a všem bylo dobře. Vtom přišel na návštěvu jeden jejich známý. Jen co se dveře otevřely, pocítil závan z místnosti. Zacpal si nos a nohy vzal na ramena. Po chvíli přišel zase jiný přítel, ale ten měl z rýmy tak ucpaný nos, že zprvu nic necítil, a tak s přáteli setrval. A poté, co se vysmrkal, byl už prdům natolik navyklý a navíc byl tak dalece zabrán do debaty, že už neutekl. Pak už nikdo další nepřišel. A ani se nic zvláštního nestalo.


Jiří Hoblík

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jiří Hoblík - Re: Rut a Dům chleba ...

14. 4. 2013 12:57

No právě tenhle obraz jsem taky jednou použil: lidi obrácení do kruhu jsou zády ke všem ostatním. Dneska jsem byl navíc na kázání, které bylo téměř půlhodinovým proudem zbožných výlevů, docela mě to zničilo. A tak mě aspoň začáná napadat další podobenství:

Sešli se přátelé kolem svého vůdce, který jim vykládal své moudrosti. Přitom společně jedli hrachovou kaši (nejspíš ji zaměnili za moudrou kaši). Stojíce v kruhu byli plně soustředěni na svého vůdce, a zády byli obráceni ke všem ostatním a ke všemu ostatnímu. A protože jedli hrachovou kaši, na všechny také prděli.

Potrefená husa - Děkuji autorovi, že mohu vesele kejhat

13. 4. 2013 15:41

http://www.prospea.cz/images/generic/articles_full/00000079.jpg

Martin Danihelka - V jistých časech těžko nepsat satiru

12. 4. 2013 19:19

Teologicky to míří velmi dobrým směrem, žel... ;) Možná by stálo za to promyslet možnost přestrukturovat tento robustní aforismus do podoby lafontainovské bajky o sněmu zvířat, ale to pokládejte, Jiří, jen za takový spontánní nápad-otázku, zkrátka za reakci, která mě napadla uprostřed smíchu a plácání se do kolen... Když už vše nevyhnutelně vyústí v kejhání potrefených husí, možná by stálo za to stylizovat to do bajkových kulis od samého začátku...

Aleš Wrana - nelíbí

12. 4. 2013 8:00

U takového Luthera snesu i fekální humor. Protože ho dotáhne ke zřetelné pointě, která příměr provětrá. - Tenhle článeček se mi ovšem také nelíbí.